774 733 909 po-pá 8-16 hod.
info@elektrospecialista.cz
elektrospecialista
Elektrospecialista.cz / Ekologická recyklace starého spotřebiče

Ekologická recyklace starého spotřebiče

 

Spolupracujeme se společností ELEKTROWIN a. s., která provozuje kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení. Od svého vzniku vytvořila více než 14 000 míst zpětného odběru. Společně s naším partnerem se staráme o to, abyste mohli v každé naší prodejně bezplatně odevzdat elektrospotřebič k ekologické recyklaci. 

RECYKLAČNÍ KOLOBĚH

  1. Elektrospotřebiče jsou dobrými pomocníky v každé domácnosti. Ale kam s těmi starými?
  2. Vysloužilé spotřebiče můžete ZDARMA odevzdat na naší prodejně nebo nechat odvézt naší dopravou.
  3. Staré spotřebiče se sváží k recyklaci, kde jsou nejprve odstraněny nebezpečné látky.
  4. Moderní stroje pak oddělí kovy, plasty a další materiály k dalšímu využití.
  5. Získané materiály se použijí k opětovné výrobě.
  6. Nové spotřebiče jsou opět připraveny pro vaši domácnost!

 


Spotřebiče můžete osobně přinést do naší prodejny. Podmínkou je, že musí být kompletní, nerozebrané a nesmí být výrazně znečištěné. V prodejně si produkt převezme náš personál a od té chvíle už je vše na nás a společnosti ELEKTROWIN. Odevzdání vysloužilých výrobků není podmmíněno nákupem nových.

K recyklaci můžete odevzdat třeba malé kuchyňské spotřebiče, vysavače, fény, mobilní telefony, počítače, rádia, reproduktory ale i sporáky, ledničky, myčky, trouby nebo pračky.

CO KDYŽ NEMÁM PRODEJNU POBLÍŽ?

Společnost ELEKTROWIN spolupracuje s více než 1 500 sběrnými dvory. Tam můžete spotřebič dovézt stejně jako do našich prodejen. Ale jsou i jiné možnosti, jak odevzdat vysloužilé elektrozařízení. Více zjistíte na www.elektrowin.cz.

ODVOZ STARÉHO SPOTŘEBIČE

Pokud budete mít zájem o svoz starého spotřebiče, tak je nutné nás informovat nejlépe uvedením požadavku do poznámky při vytváření objednávky. Svoz je možný pouze ve stejném počtu kusů zakoupeného elektrozařízení podobného typu a použití. Mrazáky a chladničky je potřeba odmrazit. Starý spotřebič musí být připraven k odvozu u prvních uzamykatelných dveří.

JAK JE TO S BATERIEMI, AKUMULÁTORY A ŽÁROVKAMI?

Veškeré použité baterie (tužkové, knoflíkové, monočlánky i akumulátory) a žárovky můžete kdykoliv odevzdat v jedné z našich prodejen, kde si je od vás ochotně převezmou naši prodejci. Přispějete tak k ochraně životního prostředí, protože výrobky předáme k recyklaci a poté budou využity pro opětovnou výrobu.

JAK POZNÁM, CO RECYKLOVAT?

Znáte symbol přeškrtnuté popelnice? Podívejte se pořádně na obal, do záručního listu nebo návodu u nově pořízených elektrospotřebičů. Symbol upozorňuje na fakt, že se po skončení životnosti spotřebič nesmí vyhazovat do běžné popelnice na směsný odpad. Takto označený výrobek je třeba odevzdat do místa určeného ke zpětnému odběru, aby byla zajištěna ekologická recyklace. Nebuďte lhostejní k životnímu prostředí a pomozte nám ho vyčistit!